Ümitköy Araç Dezenfeksiyon Ozon Sistemi

//Ümitköy Araç Dezenfeksiyon Ozon Sistemi
Virüs Dezenfeksiyon‎,Araç Dezenfeksiyon,Araç içi ozonlama,Ozon yöntemiyle araç dezenfaktasyonu,Ümitköy,Çayyolu,İncek,Türkkonut,Yaşamkent

Kovid 19 hızla yayıldığı şu günlerde araç içi dezenfeksiyon önemi daha iyi anlaşıldı. Sadece  dış yıkama ile yapılacak temizliğin araç iç kısmında biriken aracınıza yerleşen virüs ve bakterilerin yok edilmesinde bir etkisi bulunmamaktadır.

Ümitköy Yaşamkent, Koru, Çayyolu,İncek bölgesinde hizmet veren firmamız Araç içi bakteri ve Virüslerden arındırma işlemi anlamına gelen Ozonlama yöntemiyle araç içi dezenfeksiyon işlemlerini yaparak bölge halkımızın sağlığını koruyucu önemler almada Keyfli Oto’ya düşen sorumluluğu üstlenerek araç içi dezenfeksiyon işlerini yapmaya başladık.

Ozonlama Yöntemiyle araç içi dezenfaktaston işlemini kısaca açıklamak istedik: Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon (Franzızca desinfection): Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sadece insan bedenine değil temasta olduğu her madde ve nesneye uygulanır.  Araçlar için klima sisteminden başlayıp el değen ve el ulaşmayan her noktaya Ozon ile Dezenfeksiyon işlemi uygulamaktayız. havalandırma kanalları koltuk altları gibi erişilemeyen noktalara gaz dezenfiksiyon işlemi yapılmaktadır.

Ozon ile Dezenfeksiyon ile otomobil içindeki bakteriler, mikroplar ve mikro organizmalar %99 oranında yok edilir. Otomobil içindeki kötü kokular %99 oranında giderilir.
Ozonlama teknolojisi havadaki oksijen moleküllerini (O2), ozon moleküllerine (O3) çevrilir. Otomobilinizdeki bakteri, virüs, mantar gibi canlı mikroorganizmalara yapışarak, onların hücre duvarlarını parçalar ve yok eder.

Ozonun dezenfekte gücü klordan 7 kat fazladır.
Avantajı nedir? Ozon kararsız bir molekül olduğundan kolayca oksijene geri çevrilebilir. Sadece hava, elektrik ve su tükettiği için, insan vücuduna zarar verebilecek zehirli artık bırakmaz ve zararlı madde üretmez.Uygulama yapılan alanı komple dezenfekte eder.
Ozonla dezenfeksiyonun yok ettiği bazı kokular;
Sigara, alkol, boya, hayvan, kömür, medikal, yangın, halı, lağım, küf, yemek, yanık yemek, soğan, sarımsak, çöp, leş, yağ, et, tavuk ve balık vb. kokularda etkilidir.
NOT : Ozonlama işleminden yüksek netice almak için detaylı iç temizlik yapılmış araçlara uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama süresi yaklaşık 20-30 dakikadır..